Дома Останати Џошуа вечерва за првпат ќе се бори по двата порази од Усик

Џошуа вечерва за првпат ќе се бори по двата порази од Усик


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Eнтони Џошуа вечерва во лондонската О2 Арена ќе го има првиот меч по вториот пораз кој го претрпе од Олександар Усик.

Противник на Американецот ќе биде Џермеин Франклин кој во 22 борби во кариерата има само еден пораз и тоа против Дилијан Вајт.

За Џошуа ова е меч во кој мора да победи за да го врати кредибилитетот после двата порази во низа. Во оваа борба Ѓоковиќ влегува како најтежок во кариерата, на официјалното мерење имаше 115.8 килограми, околу пет повеќе од последниот меч против УСИК. Франклин СО 106.2 е скоро десет килограми полесен.

Програмата започнува во 20:00 часот, главната предборба е помеѓу Фаби Вардли и Михаел Политеа, а Џошуа и Франклин во рингот би требало да излезат некаде помеѓу 23:00 часоот и полноќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Хаверц пред трансфер во Реал Мадрид

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Германскиот репрезе…