Дома Трансфер зона Џака го напушта Арсенал: Ги договорил личните услови и се враќа во Германија!

Џака го напушта Арсенал: Ги договорил личните услови и се враќа во Германија!

Проблематичниот Гранит Џака според најавите ќе си замине од Арсенал на крајот од сезоната затоа што е пред трансфер во германската Бундеслига.

Седум години Џака го носи дресот на Арсенал каде што дојде за 45 милиони евра од Борусија Менхгладбах, а сега според најавите на Фабрицио Романо повторно ќе игра во Германија.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Џака може да си замине од Арсенал на крајот од сезоната. Немаше преговори за нов договор и планирана е разделба во јуни. Баер Леверкузен е фаворит и е во поодминати преговори со Џака, се споменува оштета од околу 15 милион иевра, фудбалерот веќе ги договори личните услови“, објавив Романо.

Сезонава, Џака беше стандарден во редовите на Арсенал и на 45 натпревари собра 3.564 минути.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан купува двајца српски репрезентативци

Италијанскиот експерт за трансфери, Фабрицио Романо пренесува дека Милан е во напредни пре…