Дома Фудбал Англија Јунајтед спреми рекорден договор за Погба

Јунајтед спреми рекорден договор за Погба

Манчестер Јунајтед прави се што е во негова моќ за да го задржи Пол Погба на „Олд Трафорд“.

Раководството на „црвените ѓаволи“ се спремни да му предложат рекорден договор на Французинот, само за да го убедат да стави потпис на нов договор.

Пред неколку месеци агентот на Погба дирекно го нападна Манчестер Јунајтед и се чинеше дека фудбалерот сигурно ќе си замине, но сега работите се променија.

Договорот на Погба истекува во јуни 2022 година, па раководните луѓе на Јунајтед брзаат да се реши неговата иднина до лето.

Доколку Погба не потпише нов договор ќе биде ставен на продажба, но медиумите на Островот пренесуваат дека тешко ќе има друг клуб кој ќе ја израмни понудата на Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…