Дома Трансфер зона Јувентус се вклучи во трката за Симеоне

Јувентус се вклучи во трката за Симеоне

Јувентус е спремен да се вклучи во трката за напаѓачот на Верона, Џовани Симеоне, пренесува „Скај Италија“.

Симеоне имаше одлична сезона во Верона и Наполи е во напредни преговори за негов ангажман.

Иако напаѓачот беше многу блиску до трансфер во Наполи, сепак Јувентус ќе се обиде да го „украде“ во последен момент.

Алегри бара напаѓач кој ќе може да биде алтернатива за Влаховиќ и верува дека Симеоне ќе биде идеална опција.

Напаѓачот веќе има договор со Наполи,  но Јувентус е спремен да ја израмни понудата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ бара напаѓач, прва мета Влаховиќ

Душан Влаховиќ беше еден од најбараните напаѓачи во Европа и во јануари се пресели во Јуве…