Дома Фудбал Италија Јувентус после половина година не прими гол

Јувентус после половина година не прими гол

Вчерашната победа над Малме (0:3) во Лигата на шампиони беше првиот меч на „бјанконерите“ без примен гол после цели 6 месеци.

Последен пат „старата дама“ не прими гол на 2 март на мечот против Специја во Серија А кој заврши со резултат 3:0.

Проблемите на Јувентус во одбрана се очигледни и сериозно се одразуваат на резултатите. Во последните 19 натпревари во сите натпреварувања „бјанконерите“ примиле барем еден гол.

Јувентус лошо ја отвори сезоната и после првите три кола во Серија А има само еден бод.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…