Дома Луд Спорт Ѕвездите на ПСЖ заглавија на паркинг поради тепачка на навивачи🎥

Ѕвездите на ПСЖ заглавија на паркинг поради тепачка на навивачи🎥

ПСЖ вчера го запиша првиот пораз годинава на гостувањето кај Рен (2:0), а освен тоа имаа и потешкотии пред тргнувањето кон Париз.

Најпрво требаше да тргнат со авион, но летот беше откажан поради невреме, па од Рен мораа да тргнат со автобус.

Сепак, на социјалните мрежи се појави видео на кое може да се види дека Меси и неговите другари заглавија на паркинг бидејќи надвор од стадионот владееше хаос, односно навивачите се истепаа на улиците на градот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Тричковски после 200 натпревари за АЕК: Ова е мој втор дом, ќе направам се да дојдеме до титула!

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски на убав начин го прослави новиот д…