Дома Фудбал Англија Ѕвездата на Челзи се уште не избрал: Англија или Нигерија?

Ѕвездата на Челзи се уште не избрал: Англија или Нигерија?

Новиот „бисер“ на Челзи, Тами Абрахам не ја исклучува можноста да игра за нигериската репрезентација.

21-годишниот напаѓач веќе запиша два настапи за англиската репрезентација, но тоа беа пријателски натпревари против Бразил и Германија во 2017 година.

„Слушнав информации од медиумите кои ме поврзуваат со Нигерија. Вистината е што не сум размислувал на таа тема. Кога ќе дојде време ќе одлучам, ништо не е исклучено“, изјави Абрахам.

Абрахам оваа сезона доби шанса од Лампард во Челзи и е вистински хит во Премиер лигата.

Тој во првите пет кола постигна седум гола и заедно со Агуеро е прв стрелец во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: Дориев, Ибраими и Ахмеди ќе напаѓаат кај Шкендија, Мурињо стартува со Али и Сон!

Вечерва од 20:00 часот на „Арената Тодор Проески“ во Скопје Шкендија ќе игра натпревар нат…