Дома Фудбал Ѕвездата на ПСЖ: Знам што велат луѓето за мене. Ќе ви откријам една тајна

Ѕвездата на ПСЖ: Знам што велат луѓето за мене. Ќе ви откријам една тајна

РАНДАЛ КОЛО МУАНИ (25) го напушти Ајнтрахт Франкфурт во летото 2023 година и се пресели во ПСЖ во трансфер вреден 95 милиони евра.

Францускиот напаѓач досега во Париз одигра 27 натпревари на кои постигна 11 и асистираше три гола. Во интервју за Онзе Мондиал тој зборуваше за критиките што ги добива.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Критиките нè тераат да се развиваме, тие се како совет. Мора да ги земете предвид и да ги подобрите за да исчезнат, логично е. Што се однесува до трансферната вредност, тоа е важно и тоа е уште еден притисок што морам да го издржам.

Но, ќе ви откријам една тајна – со текот на времето, луѓето ќе кажат дека цената за Рандал Коло Муани била добра. Знам дека луѓето во моментов велат: „Што е со 90-те милиони евра за Муани?“ А јас им велам: „Ќе видите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Ибрахимовиќ го избра новиот тренер на Милан

Милан на лето сигурно ќе прави тренерска смена, а медиумите на Апенините тврдат дека главн…