Дома Македонски спорт Ѓорческа ќе се бори за финале во Србија!

Ѓорческа ќе се бори за финале во Србија!

Македонската најдобра тенисерка Лина Ѓорческа обезбеди пласман во полуфиналето на турнирот во Куршумлиска бања, Србија.

Во четвртфиналето македонската тенисерка беше подобра од Французинката, Лоис Боисон.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Ѓорческа по голема борба во два сета славеше победа со 7:5 и 7:6. Во полуфиналето на турнирот на кој е петта носителка Ѓорческа ќе игра против, Салакова од Чешка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Колку заработил најдобриот македонски тенисер во 2023 година?

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски во моментов е на 308. место на АТП-листата, …