Дома Видео Ѓоковиќ и Милер одиграа спектакуларен поен каков што ретко се гледа 🎥

Ѓоковиќ и Милер одиграа спектакуларен поен каков што ретко се гледа 🎥

Новак Ѓоковиќ лесно се пласираше во второто коло на УС Опен, во само 96 минути го совлада Александар Милер со 6:0, 6:2 и 6:3.

Со овој триумф Ѓоковиќ се врати и на првото место на АТП листата, но иако изгуби, Милер дефинитивно го има поенот на мечот против српскиот тенисер. Двајцата си разменија повеќе удари, стигна Милер неколку тешки топки, а потоа го заврши поенот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Четири засилувања и „пеколен“ напад: Еве како ќе изгледа Милан следната сезона📷

Раководството на клубот од Бирмингем го награди Емери и му понуди нов договор кој ќе трае …