Дома Останати Ѓоковиќ за само 90 минути се пласира во третото коло

Ѓоковиќ за само 90 минути се пласира во третото коло

Новаќ Ѓоковиќ експресно за само 90 минути игра се пласира во третото коло на Ролан Гарос, победувајќи го Рикардас Беранкис со 3:0.

Србинот му препушти само пет гема на Литванецот. Веднаш уште во првиот сет покажа зошто е огромен фаворит и го доби со 6:1.

Во вториот сет Баранкис имаше проблеми со грбот, па не можеше да пружи посилен отпор, и Ѓоковиќ го доби со 6:2, а идентичен беше резултатот и во третиот сет.

Противник на Ѓоковиќ во третото коло ќе биде Колумбиецот Гарин кој со 3:0 го победи Сандгрен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Футсал мајсторија: Играчите на Барселона примија гол без топката да ја допре земјата

Неколку стотина љубители на футсалот во Кордоба беа сведоци на одличен гол на Казуја Шимиз…