Дома Останати Ѓоковиќ закажа полуфинале со Тим

Ѓоковиќ закажа полуфинале со Тим

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ го совлада Александар Зверев, со 2-0 во сетови и се пласираше во полуфиналето на завршниот турнир.

Ѓоковиќ лесно го доби првиот сет со 6-3, во вториот триумфираше во тајбрејк со 7-4 и по деветти пат се пласираше во полуфиналето на завршниот турнир. Негов противник во битката за големото финале ќе биде Австриецот Доминик Тием.

Втората полуфинална двојка ја сочинуваат Рафаел Надал  и Денис Медведев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Тирана ќе биде домаќин на првото издание на Лигата на конференции

Националниот стадион во Тирана ќе биде домаќин на првото финале во Лигата на Европа, соопш…