Дома Луд Спорт Ѓоковиќ го зеде микрофонот и направи шоу, доби и бакшиш 🎥

Ѓоковиќ го зеде микрофонот и направи шоу, доби и бакшиш 🎥

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е хит  на социјалните мрежи додека пее на микрофон на свадбата на неговиот брат Ѓорѓе.

Ѓоковиќ направи шоу на вториот ден од свадбената веселба. Во еден момент го зеде микрофонот во раце и почна да пее пред присутните.

Веднаш почна да добива бакшиш, кои како професионален пејач ги ставаше ги лепеше на чело и го ставаше во џеб. Па видеото стана хит на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Халанд блескаше, Сити го прегази Јунајтед🎥

Манчестер Сити го прегази и посрамоти градскиот ривал Манчестер Јунајтед во дербито на кол…