Дома Останати Тенис Ѓоковиќ во Австралија игра како да е во Србија 🎥

Ѓоковиќ во Австралија игра како да е во Србија 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Новак Ѓоковиќ се врати на Австралија Опен и излезе на главната „Род Лајвер Арена“, а веднаш доби силни овации од трибините.

Ѓоковиќ беше дочекан со многу српски знамиња и воодушевување кај публиката.

На овој турнир српскиот тенисер ќе се обиде да дојде до 10-тата титула, поддршка очигледно нема да му недостасува. Противник во првото коло на Новак е Шпанецот Роберто Карбељас Баена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Поранешниот 13-ти тенисер на АТП листата објави видео како пушта бомби во Украина 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Поранешниот 13-ти те…