Дома Фудбал Италија Што се случува со Роналдо? Видете како „полуде“ на тренинг (видео)

Што се случува со Роналдо? Видете како „полуде“ на тренинг (видео)

Вечерва Јувентус му гостува на Баер Леверкузен во ЛШ, а нападот на „старата дама“ ќе го предводи Кристиано Роналдо.

Роналдо полека влегува во препознатливата форма, а на последниот тренинг пред мечот приреди мало „шоу“.

При играње на популарната „шева“ Португалецот имаше лош прв допир на топката, а со оглед дека секогаш цели на совршенство, имаше исклучително нервозна реакција.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Шок за Сетиен и друштвото: Третолигаш води на полувремето против Барселона! (ВИДЕО)

Третолигашот Ибица на полувремето против Барселона има шокантен резултат. Ибица после 45 м…