Дома Фудбал Италија Што се случува со Дибала и Артур?

Што се случува со Дибала и Артур?

Андреа Пирло веќе некое време не може да смета на Паоло Дибала и Артур Мело.

Во овој момент во Јувентус практично никој со сигурност не може да каже што е со Дибала и Артур. Прогноза за кога тие ќе се вратат на теренот нема.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Аргентинецот денес бил на специјалист во Барселона, но и од таму нема ништо.

Во Јувентус се надеваат дека ќе биде спремен за реванш дуелот во Лигата на шампионите против Порто, но во клубот се надеваа и дека ќе биде и за првиот, но сепак не беше спремен.

Од друга страна, Артур секојдневно тренеира и оди на терапии, меѓутоа и кај него нема некои конкретни резултати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…