Дома Фудбал Репрезентации Што значеше потегот на Германците на тимската фотографија против Јапонија?

Што значеше потегот на Германците на тимската фотографија против Јапонија?

Германија и Јапонија во овие моменти го играат вториот натпревар од денешната програма на Светското првенство во Катар, а големо внимание привлече потегот на Германците пред стартот на натпреварот.


Битка за Британија, Иран на САД - 10 ден ↓↓↓Во германската репрезентација сакаа на Мундијалот да ја носат лентата во боите на виножитот како поддршка за ЛГБТ заедницата. Сепак, беа известени дека поради правилата на Катар ќе се соочат со казна ако носат таква лента.

Тоа очигледно предизвикало револт во репрезентацијата, па на тимската фотографија германските репрезентативци ја прекрија устата алудријаќи на тоа дека им е забрането слободно да се изразуваат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Бруно Фернандеш ја одведе Португалија во осминафиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Фудбалерите на П…