Дома Актуелно Шпанците тврдат: Симеоне си заминува од Атлетико!

Шпанците тврдат: Симеоне си заминува од Атлетико!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Шпанската телевизија „Ел Чирингуито“ која е специјализирана за фудбал објави дека Диего Симеоне ја минува последната сезона на клупата на Атлетико Мадрид.

Атлетико Мадрид ја игра најлошата сезона откако Симеоне е на клупата. „Јорганџиите“ беа последни во групата од Лигата на шампионите каде што играа со Порт, Клуб Брижи и Баер Леверкузен.

Иако реално имаа поквалитетен тим од сите овие три тима порано го завршија настапот во Европа.

На клубот не му оди ниту во првенството. Во овој момент се на петтото место на табелата со дури пет порази во 16 натпревари и три нерешени натпревари. Зад лидерот Барселона во првенството заостануваат цели 14 бодови.

И во други шпански медиуми може да се прочита дека во играта на Атлетико може да се види засистеност од стилот на Симеоне, очигледно е дека на тимот му е потребна свежина и нов проект.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Познати датумите на двете Ел Класико во Купот

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Шпанската фудбалска федерација денес ги одре…