Дома Луд Спорт Шпанска атлетичарка почна прерано да слави, па остана без медал🎥

Шпанска атлетичарка почна прерано да слави, па остана без медал🎥

Шпанската атлетичарка, Лаура Гарсија-Каро, остана без бронзениот медал на трката во 20 километри брзо одење на Европското првенство во Рим и тоа на комичен начин.

Имено, на последните метри од трката со шпанското знаме околу вратот го славеше третото место, но во тие моменти ја помина украинката Олјановска, па шпанката заврши како четврта.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Додека славеше, Украинката Људмала Олјановска ја претекна и ја помина целта како третопласирана.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …