Дома Топ вести Шпанската полиција го yaпсила Дани Алвес!

Шпанската полиција го yaпсила Дани Алвес!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Шпанските медиуми објавуваат дека Дани Алвес утрово бил yaпсен и ќе биде изнесен пред судија кој ќе одлучува дали Бразилецот ќе оди зад решетки или ќе се брани на слобода.

Проблемите за Алвес започнаа минатата година откако една девојка го обвини за ceкcyален напад минатата година во ноќен клуб во Барселона.

Според исказот на девојката фудбалерот ја ставил раката во нејзината долна облека.

Медиумите во Шпанија пренесуваат дека Алвес утрово дал своја изјава во полициската станица, а потоа бил yaпсен.

Засега не е се најавува каков би можел да биде исходот и одлуката на судијата.

Коментари
  • Дани Алвес за првпат се огласи од затвоpoт

    Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Дани Алвес е фудбале…
  • Дани Алвес пронајде нов клуб!

    Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Како што стојат рабо…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Бомба“ во НБА: Кајри Ирвинг побарал трејд!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Ѕвездата на Бруклин …