Дома Фудбал Италија Шок за Рома: Салах ги пропушта дуелите со Лацио, Милан и Јуве!

Шок за Рома: Салах ги пропушта дуелите со Лацио, Милан и Јуве!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Рома се наоѓа пред клучен период во сезоната и во наредните три недели ќе игра три големи дербија протув Лацио, Милан и Јувентус, па додатни главоболи за Спалети претставува повредата на Салах.

Салах ги повреди лигаментите на скочмиот зглоб и ќе отсуствува три до четири недели, па готово сигурно ќе ги пропушти дерби пресметките.

Египетскиот репрезентативец е меѓу најдобрите поединци на „Волчицата“ оваа сезона, па неговата повреда сигурно ќе преставува голем хендикеп за Рома.

Добра вест за тренерот на Рома, Лучано Спалети е враќањето на Томас Вермален, кој од доаѓањето од Барселона, за Рома има одиграно само три натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Баерн го предупреди Ноер: Тоа што го направи не му доликува!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Мануел Ноер си напра…