Дома Офсајд Швајнштајгер требаше да биде во центарот на вниманието, но никој не го гледаше покрај Ана Ивановиќ

Швајнштајгер требаше да биде во центарот на вниманието, но никој не го гледаше покрај Ана Ивановиќ

0

Германскиот репрезентативец Бастијан Швајнштајгер го доби признанието за маж на годината во светот на спортот од страна на магазинот GQ.

По тој повод Швајни се појави на доделувањето на наградата во Берлин, а дојде заедно со сопругата Ана Ивановиќ која привлече далеку поголемо внимание.

„Благодарам што ме избравте мене и благодарам на мојата прекрасна жена Ана, Благодарам за неверојатна вечер.“ – изјави меѓудругото популарниот Швајни.


Следете го Sportski.mk и на


 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер откриваат детали од брачниот живот!

Моментално еден од најславните брачни парови од светот на спортот, бившата тенисерка Ана И…