Дома Фудбал Германија Чурлинов повторно асистент, Шалке повторно загуби

Чурлинов повторно асистент, Шалке повторно загуби

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов повторно беше асистент за Шалке 04 кој загуби на гостувањето кај Карлсуе со 2:1.

Чурлинов доби шанса од првата минути, одигра солидно и запиша нова асистенција, но Шалке повторно загуби.

Чурлинов асистираше на погодокот кој го постигна Тероде за израмнување на 1:1, но Карлсруе на крајот стигна до победа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Погба: Заслужено изгубивме, примаме глупави голови

Францускиот играч за врска Пол Погба беше фрустриран после новиот пораз на Манчестер Јунај…