Дома Топ вести Чичарито се враќа во Шпанија!

Чичарито се враќа во Шпанија!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Хавиер Ернандес – Чичарито блеска и оваа сезона во дресот на Баер Леверкузен и многу европски гиганти се интересираат за неговиот потпис.

Во летниот преоден рок се шпекулираше дека може да го засили Арсенал, а најновите вести тврдат дека е блиску до враќање во Примера.

Имено, Валенсија е силно заинтересирана за Мексиканецот и веќе почнала преговори со „фармацевтите“ за трансфер на напаѓачот кој има откупна клаузула од 45 милиони евра.

Наводно Валенсија е спремна да ја плати оваа сума, бидејќи Чичарито е најголема желба на новиот тренер Чезаре Прандели.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…