Дома Македонски спорт Мак фудбал Чешмеџиев е ново засилување на Шкупи

Чешмеџиев е ново засилување на Шкупи

Константин Чешмеџиев денес и официјално стана нови грач на Шкупи.

Клубот од Чаир го обезбеди потписот на поранешниот капитен на репрезентација до 21 година и се очекува тој да ја зголеми последната линија во тимот од Чаир.

25 годишниот фудбалер во редовите на македонскиот вицешампион пристигнува од босанскиот Вележ Мостар за кој одигра 16 натпревари.

„Со Шкупи почнавме преговори пред еден месец тие ми ги претставија плановите за во иднина и проектот, а тој мене навистина ми се допадна и решив да ја прифатам нивната понуда. Исто така причина плус да дојдам тука е што на клупата е Гоце Седлоски и што тимот ќе игра во Европа“, изјави Чешмеџиев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Тодоровски промовиран во Раднички Ниш

Откако го напушти Осијек Тодор Тодоровски потпиша за Раднички Ниш. Тодоровски спогодбено г…