Дома Македонски спорт Мак фудбал Чешка не победи со пенал во последна минута🎥

Чешка не победи со пенал во последна минута🎥

Македонската репрезентација одигра солидно, но сепак беше поразена на гостувањето кај Чешка со 2:1.

Македонија беше порамноправна против селекција која настапува на Европското првенство и загубивме со пенал во последната минута.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Чешка создаде неколку шанси во првото полувреме, но не успеа да го совлада Димитриевски. По 15 минути игра во второто полувреме беше досуден пенал за Чешка, а сигурен реализатор беше Шик.

Пет минути подоцна по одличниот удар на Трајковски, Алими ја смести топката во мрежата за 1:1. Кога се чинеше дека тоа ќе биде конечен резултат во 6-та минута од судиското продолжение Чешка доби уште еден пенал, а Барак погоди за 2:1

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …