Дома Топ вести Челзи почна преговори за Нејмар

Челзи почна преговори за Нејмар


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Раководството на Челзи веќе остварило првичен контакт со колегите од ПСЖ за евентуален трансфер на Нејмар, пренесуваат француските медиуми.

ПСЖ уште минатото лето се обиде да се ослободи од скапиот Бразилец, но ниту еден клуб не беше спремен да ја плати неговата голема плата.

Сега „светците“ се решени да го продадат и му поставил пониска цена, а најсиле интерес покажува Челзи.

Лондонскиот клуб е спремен да плати 70 милиони евра за потписот на Бразилецот, а Нејмар е спремен да се пресели во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Лука Модриќ о…