Дома Фудбал Англија Челзи го растури Манчестер Јунајтед (видео)

Челзи го растури Манчестер Јунајтед (видео)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Екипата на Челзи попладнево постигна убедлива победа од 4:0 во дербито на 9.коло од Премиер лигата совладувајќи го Манчестер Јунајтед на домашен терен. Головите за „сините“ ги постигнаа: Педро 1. минута, Гери Кејхил 21.минута, Еден Азар 62. минута и Н‘Голо Канте 70. минута.

На првиот дуел одигран денеска Манчестер Сити – Саутемптон 1:1.

На другите дуели од 9.коло одиграни вчера беа постигнати следниве резултати: Бурнемут – Тотенхем 0:0, Арсенал – Мидлсброу 0:0, Барнли – Евертон 2:1, Хал – Стоук 0:2, Лестер – Кристал Палас 3:1, Свонси – Вотфорд 0:0 и Вест Хем – Сандерленд 1:0.

Табела: Манчестер Сити 20 бодови, Арсенал 20, Ливерпул 20, Тотенхем 19, Челзи 19, Евертон 15, Манчестер Јунајтед 14 итн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Кукуреља 70 милиони? Никој повеќе не може да го гледа

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Минатото лето Челзи …