Дома Фудбал Чави: Испаднавме поради човек кој не ја разбира играта. Катастрофа

Чави: Испаднавме поради човек кој не ја разбира играта. Катастрофа

ПСЖ загуби со 2:3 во првиот натпревар од четвртфиналето на Лигата на шампионите на домашен терен, но во реваншот во Шпанија ја совлада Барса со 4:1 и победи во полуфиналето со вкупен резултат 6:4.

За време и по натпреварот тренерот на Барселона беше видно револтиран од одлуките на судијата.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Одигравме многу добра сезона во Лигата на шампионите и следната година ќе се обидеме повторно. Со 10 играчи е многу тешко да се игра со ПСЖ. Штета што целата наша работа оваа сезона заврши вака само поради една одлука. Сакав против Енрике да можам да играм 11 на 11“, изјави Чави по натпреварот и додаде:

„Додека бевме рамноправни, тоа беше сосема поинаков натпревар. Бевме многу добро организирани со 11 на 11. Му кажав на судијата дека донесе многу лоша одлука кога го исклучи Араухо. Му реков дека не ја разбира играта. Катастрофа. Не сакам да зборувам за судии, но таа одлука не погоди, додаде тренерот на Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…