Дома Фудбал Останато Чави го избра најдобриот играч за врска во светот

Чави го избра најдобриот играч за врска во светот

Легендарниот фудбалер на Барселона, а денес успешен менаџер во катарскиот Ал Сад, Чави Ернандез го избра најдобриот играч за врска во овој момент.

Човекот кој со своите игри го воодушеви фудбалскиот свет го избра Кевин Де Брујн за најдобар. За него Чави зборуваше со избрани зборови.

„Де Брујн ми изгледа како едно ниво над сите на неговата позиција. Способен е да направи разлика. Во овој момент сигурно е најдобар играч за врска и уште е релативно млад“.

Чави нема дилеми кој е најдобар тренер во светот.

„Немам дилеми, Пеп е најдобриот. Тој го промени фудбалот, одличен е во тоа што го прави и има лидерски способности“, изјави Чави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ѓоковиќ со коментар за Суперлигата: Не може ли никој да игра освен тие 20 тима?

Основањето на Суперлигата го прокоментира и првиот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ. Ѓокови…