Дома Луд Спорт „Цуркус“ во Бугарија: Се „тепаа“ кој да изведе пенал, па дојде претседателот!🎥

„Цуркус“ во Бугарија: Се „тепаа“ кој да изведе пенал, па дојде претседателот!🎥

Мечот од бугарското првенство помеѓу Царско Село и Локомотива стана хит на Балканот, бидејќи фудбалерите се бореа за тоа кој да изведе пенал.

Пеналот беше многу важен за екипата затоа што со победа ќе обезбедеше опстанок, па газдата на клубот Стојне Манолов се симна на теренот и интервенираше.

Меѓутоа, тоа не беше крајот затоа што фудбалерот промаши пенал и неговиот тим испадна од лигата, по што продолжи хаосот на надвор од теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Патникот во прва лига се одлучуваше со гол-разлика, па на два меча паднаа 187 гола

Фудбалската федерација на Сиера Леоне  потврди дека ќе изврши истрага за натпреварите од н…