Дома Фудбал Останато Црвена Звезда доведе Израелец за тренер

Црвена Звезда доведе Израелец за тренер


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Барак Бахар е нов тренер на Црвена Звезда соопштија црвено-белите на официјалниот сајт.

Изреалецот потпиша договор на три години со црвено-белите, потврди српскиот клуб на официјалниот сајт. Навивачите на Звезда добро го запознаа во дуелите во плеј-офот од квалификациите во Лигата на шампионите кога Махаби ги елиминираше со вкупни 5:4.

Бахар потоа со Макаби во тешка група во гупата со Пари Сен Жермен, Бенфика и Јувентус успеа да освои три бода победувајќи ја „старата дама“ со 5:4 во Израел.

Израелецот ќе се обиде да избори историски успех со црвено-белите во Лигата на шампионите бидејќи Звезда со шампионската титула во Србија од оваа сезона обезбеди директно место во во групите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Загреб добива ултра модерен стадион 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Гр…