Дома Останати Тенис Хрват испрати јасна порака: Сакам Ѓоковиќ да освои 30 гренслем титули

Хрват испрати јасна порака: Сакам Ѓоковиќ да освои 30 гренслем титули

Хрватскиот тениски тренер, Антонио Веиќ кој работи Џиџен Џанг од Кина имаше само пофални зборови за најдобриот светски тенисер во овој момент Новак Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ во кариерата освои 24 гренслем титули, меѓутоа и покрај тоа што многу го оспоруваат неговиот успех, Хрватот има јасна порака.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Нема дилеми кој е најдобар во светот. Надал секогаш бил мој идол, но мораме да бидеме реални. Поради оние кои го мразат сакам Ѓоковиќ да освои 30 гренслем-титули и да им се смее во лице“, порача Веиќ.

Во овој момент Ѓоковиќ е лидер на АТП листата со 9.855 бодови, додека Алкараз е зад него со 8.805.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Хаос на трибините, братот на Јокиќ нападна навивач🎥

Кошаркарите на Денвер синоќа на драматичен начин го совладаа Лос Анџелес Лејкерс во НБА пл…