Дома Актуелно Хрватскиот селектор кој се „глупираше“ пред новинарката ќе добие отказ

Хрватскиот селектор кој се „глупираше“ пред новинарката ќе добие отказ


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Хрвое Хорват ја налути хрватската јавност и дел од ракометните легенди поради неговиот однос со новинарката по мечот со Бахреин, а сега се појавија шпекулации дека ќе добие отказ.

Ракометниот сојуз на Хрватска не е задоволен од резултатите и го смета настапот на Мундијалот како неуспешен, а конечната анализа на Лино Червар ќе влијае врз одлуката за иднината на Хорват.

Хорват му беше помошник на Червар на последниот мандат, по што го наследи на кормилото, но не се прослави на Светското првенство.

Конечната одлука за иднината на Хорват се очекува во следните денови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Шок за Сити: Може да му бидат одземени бодови во Премиер лигата!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Премиер лигата го об…