Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Хрватската репрезентација со пресврт стигна до убедлива победа против Канада од 4:1.

Натпреварот започна шокантно за Хрватска и веќе во 2-та минута Алфонсо Дејвид и донесе предност на Канада. „Коцкестите“ не можеа да се соземат од шокот, па Канада до средината на полувремето беше подобар противник и создаваше шанси.

Во последните десетина минути од полувремето Хрватска заигра подобро и најпрво преку Крамариќ пристигна од израмнување, а Ливаја во 45-та минута погоди за комплетен пресврт.

Во вториот дел Канада повторно на моменти изгледаше подобар тим на теренот, но не успеа да ги реализира креираните шанси.

Хрватска дојде знаеше да казни и најпрво Крамариќ зголеми на 3:1, а во судиското продолжение Ловро Мајер ги постави конечните 4:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…