Дома Луд Спорт Хорор во Германија: Фудбалер удри со глава во бетонски ѕид🎥

Хорор во Германија: Фудбалер удри со глава во бетонски ѕид🎥

Германскиот фудбалер Денис Јапел имаше стравичен удар со главата во бетонски ѕид за време на натпреварот од регионалната лига помеѓу Хеми Лајпциг и Кемницер.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Јапел трчаше по една топка покрај аут линијата, а откако ја исфрли во аут, бидејќи беше лизгав бетонот, не можеше да запре на време и удри со главата во ѕидот.

Веднаш стана јасно дека ударот може да доведе до сериозни последици и фудбалерот беше префрлен во болница.

За среќа нема сериозни оштетувања, па е пуштен на домашно лекување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Лажниот Нејмар е сензација во Катар🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! На еден од натпр…