Дома Видео Хит видео: Kога од кафана ќе отидеш да судиш натпревар

Хит видео: Kога од кафана ќе отидеш да судиш натпревар

Неверојатна ситуација се случи во Чешка на натпреварот од младинските тимови на Берун и Сланија.

Имено, помошникот судија на овој натпревар беше во алкохолизирана состојба и поради едвај стоеше на нозе.

Видеото од судијата Милан Шефар брзо стана хит на друштвените мрежи и јавноста не може да верува дека во ваква состојба се појавил на натпреварот. Тој едвај стоеше, а секогаш кога ќе се обидеше да трча паѓаше на земја.

Публиката одлично се забавуваше и го следеше секој негов потег додека Шефар се обидуваше да одржи некаква рамнотежа.

На оваа тема се огласија и од Фудбалскиот сојуз на Чешка.

„Фудбалскиот сојуз на Чешка го осудува таквото однесување и го смета ова за неприфатливо, сигурно дека судијата ќе добие жестока казна за своето однесувањее“, стои во објавата на Фудбалскиот сојуз на Чешка.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Срамно однесување во Битола: Некој се решил да „дрифта“ на „Тумбе Кафе“ (ВИДЕО)

Додека фудбалот е стопиран како во најголем дел од светот така и кај нас ни доаѓа едно сра…