Дома Фудбал Останато Хит: Бундеслигаш доведе Хрват и го пречека со ајвар и ќебапчиња

Хит: Бундеслигаш доведе Хрват и го пречека со ајвар и ќебапчиња


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Германски Аугузбург на интересен начин денес го претстави младиот хрватски репрезентативец Дион Белјо.

Бејло направи трансфер од Осијек во Аугузбург, а германскиот клуб сакаше да покаже дека знае нешто за овие простори па така го пречека со балканска храна.

Во чест на неговото доаѓање беше објавено дека на менито има ѓувеч со ориз, ражнички, ќебапчиња и кремпита.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Апсолутни победници на преодниот рок: Челзи потроши над 300 милиони фунти!

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Соственикот на Челзи Тод Боели одлучи да го …