Дома Фудбал Италија Херојот на Јувентус од мечот со Џенова денес доби лоши вести

Херојот на Јувентус од мечот со Џенова денес доби лоши вести

Јувентус вчера дури после продолженија ја победи Џенова со 3:2 и се пласираше во четвртфиналето од купот на Италија.

Херој на „старата дама“ беше младиот Хамза Рафија кој во игра влезе во вториот дел за во продолжението да постигне гол за победа.

 Рафија вчера беше херој на „старата дама“ , но денес доби лоши вести. Тој по натпреварот почувствувал болки во коленото па му биле направени дополнителни лекарски прегледи.

Прегледите покажале дека 21 годишниот Тунижанец ги повредил лигаментите на десното колено. Според информациите сега гочека пауза од две до три недели.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Брука за Рома: Тренерот направи една измена повеќе од дозволеното!

Фудбалерите на Рома доживеаа шокантна елиминација од Специја во италијанскиот Куп после пр…