Дома Останати Кошарка НБА Харден блесна со трипл-дабл за 18 минути, Дурант се повреди 🎥

Харден блесна со трипл-дабл за 18 минути, Дурант се повреди 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Американскиот кошаркар Џејмс Харден блесна во победата на Филаделфија против Детроит со 123-111.

„Брадата“ запиша трипл-дабл, а до него стигна за само 18 минути на паркетот, а до крајот постигна 20 поени, 11 скокови и 11 асистенции.

Филаделфија играше без Ембид, па во негово отсуство најефикасен на теренот беше Макси со 23 поени, по што следеше Харден со 20. Ова за Филаделфија беше 24-та победа сезонава и сега имаат 61 отсто триумфи.

Бруклин со 102-101 славеше на гостувањето кај Мајами во крајно неизвесен меч, но оваа победа на Нетс е во сенка на повредата на нивниот главен играч, Кевин Дурент кој настрада откако Батлер падна на неговата нога.

НБА РЕЗУЛТАТИ:

Детроит – Филаделфија 111:123
Торонто – Портланд 117:105
Индијана – Шарлот 116:111
Мемфис – Јута 123:118
Мајами – Бруклин 101:102
Хјустон – Минесота 96:104
Оклахома – Далас 120:109
Феникс – Кливленд 98:112
ЛА Клиперс – Атланта 108:112

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

„Бомба“ во НБА: Кајри Ирвинг побарал трејд!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Ѕвездата на Бруклин …