Дома Останати Ракомет Хаос: Општа тепачка на натпреварот Војводина – Партизан! 🎥

Хаос: Општа тепачка на натпреварот Војводина – Партизан! 🎥

Голем скандал беше забележан во српскиот ракомет во првиот финален натпревар помеѓу Војводина и Партизан кој се играше во Нови Сад.

Пред крајот на првото полувреме при водство на домаќините од 12:6, Вук Лазовиќ грубо стартуваше врз Мохамед Аиди, а тогаш ракометарите на двете екипи влегоа во жесток физички конфликт.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Во турканиците кои настанаа можеа да се забележат тупаници и шлканици, пред ситуацијата да се смири. Инаку Лазовиќ своевремено ги бранеше боите и на Вардар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Хрватска не ја избра Македонија: Познати шеширите за Светското првенство

За пет дена ќе се одржи ждрепката за Светското првенство, а сега се одрени и шеширите. Oрг…