Дома Луд Спорт Хаос на улиците во Рим пред градското дерби🎥

Хаос на улиците во Рим пред градското дерби🎥

Рома и Лацио од 18 часот ќе го играат големото римско дерби, а како предигра навивачите на двата тима дивееја низ улиците на главниот град на Италија.

Во близина на стадионот дојде до конфликт во кој учествуваа околу стотина ултраси на Рома и околу 200 ултраси на Лацио.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Во текот на полициската интервенција биле запленети голем број тврди предмети кои навивачите ги користеле за да се пресметаат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Анчелоти и Реал воодушевени: Ѓулер има неверојатна статистика

Турскиот фудбалер, Арда Ѓулер долго време чекаше вистинска шанса во Реал, но во завршницат…