Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Хаос во Минхен: Српските навивачи се степаа со полициајта🎥

Хаос во Минхен: Српските навивачи се степаа со полициајта🎥

Пред натпреварот меѓу Данска и Србија се случи вистински хаос во Минхен каде што се судрија српските навивачи со полицијата.

Српските медиуми пренесуваат дека прво бил уапсен еден навивач по што реагирале останатите и го ослободиле, а потоа следувал вистински хаос.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Полицијата во конфликтот со навивачите употреби и солзавец, некои завршија на бетонот, а неколкумина беа уапсени.

На видеото се гледаат и некои навивачи како фрлаат шишиња кон полицајците, а во еден момент кон нив биле фрлени и столчиња.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Манчестер Јунајтед спреми 100 милиони за Чави Симонс

Ѕвездата на холандската репрезентација, Чави Симонс е еден од најбараните фудбалери на тра…