Дома Останати Авто Мото Хамилтон на „Силверстон“ стигна до 80-тата победа во кариерата

Хамилтон на „Силверстон“ стигна до 80-тата победа во кариерата

0

Луис Хамилтон денес триумфираше во трката за Големата награда на Велика Британија.

Британецот на „домашен“ терен на патеката „Силверстоун“ ја запиша седмата побда оваа сезона, а 80-та во кариерата.

Зад Хамилтон следуваа Валтери Ботас и Шарл Леклер.

Денешната трка освен триумфот на Британецот беше обележана со инцидентот на Фетел кога го исфрли Верстапен од патеката. На крајот Фетел поради оштетувањето кое го заработи во тој судир заврши помеѓу последните.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Ваков Мурињо не сме го виделе: Зборуваше колку му недостасува фудбалот и – ќе заплачеше! (ВИДЕО)

Жозе Мурињо веќе долго време не е во фудбалот како тренер, а очигледно тоа му недостасува …