Дома Останати Хабиб мораше да го прокоментира дебаклот на Конор: Далеку си од реалноста!

Хабиб мораше да го прокоментира дебаклот на Конор: Далеку си од реалноста!

Хабиб Нурмагомедов не можеше, а да не го прокоментира тешкиот пораз на Конор Мекгрегор против Дастин Порие.

Порие го нокаутира Конор во втората рунда, а се чини дека Хабиб не е премногу изненаден поради тоа.

Нурмагомедов беше исрен со пораката дека промената на спаринг партнерот е најголемиот виновник за поразот на Конор.

„Еве што се случува кога ќе го промениш целиот тим, ги напушташ спаринг партнерите кои те направија шампион и спарингуваш со мали деца, далеку од реалноста.“ – напиша Хабиб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Пандев и Ангеловски „уловени“ во луксузен ресторан во Букурешт 📷

Во романаските медиуми се појавија фотографии кои можат да предизвикаат проблеми за македо…