Дома Фудбал Италија Хабиб го советува Роналдо: Повлечи се додека си на врвот

Хабиб го советува Роналдо: Повлечи се додека си на врвот

Популарниот ММА борец Хабиб Нумаргомедов го советува својот пријател Кристиано Роналдо да размиси добро за својата иднина.

За два месеци ѕвездата на Јувентус ќе наполни 35 години, а Хабиб го советува да се повлече од фудбалот додека се уште е на врвот.

„Не е лесно да се разделиш од нешто со кое си се занимавал целиот свој живот. Доаѓа време кога, колку и да сакаш да продолжиш, самиот спорт ќе те остави. Ако не се откажеш навреме, спортот ќе те напушти тебе. Доаѓаат помлади, мотивнирани и гладни за успех спортисти“.

„Покрај тоа, колку и да си во кондиција, телото ти старее, а можеш да загубиш и мотивација. Го советувам Кристиано да се пензионира на време“, изјави Хабиб.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Заборавете на Игуаин: Видете каков стомак пуштил Нејмар (видео)

Нејмар веќе некое време не е на фудбалскиот терен затоа што Франција реши да ја заврши сез…