Дома Македонски спорт Мак фудбал Фудбалер на Шкупи во друштво на Меси и Нејмар!

Фудбалер на Шкупи во друштво на Меси и Нејмар!

Фудбалерот на Шкупи, Фреди Алварез се најде во друштво на Лионел Меси и Нејмар како трет асистент досега кога се сметаат фудбалерите од Јужна Америка.

Оваа сезона Алварез забележа 16 успешни додавања од кои завршиле со гол и тоа го сместува на врвот помеѓу Латиноамериканците во оваа категорија. Пред Алварез се само ѕвездите на ПСЖ, Нејмар и Меси.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


На врвот е најдобриот фудбалер во светот во овој момент Лионел Меси со 21, Нејмар има две додавања помалку.

На листата зад Алварез е и ѕвездата на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор, како и Рафиња од Барселона, но има и уште неколку не толку познати имиња.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…