Дома Видео Фудбалер кој заработи милиони делеше автограми од возило од 1.000 евра 🎥

Фудбалер кој заработи милиони делеше автограми од возило од 1.000 евра 🎥

Фудбалерот на Бетис, Борха Иглесиас е дефинитивно еден од најзаслужните што Бетис некое време се бори за местата кои обезбедуваат излез во Европа.

Сега тој покажа и голема доза на скромност. Имено, иако во кариерата заработи милиони евра, тој вози автомобил од 1.000 евра.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Навивачите го пресретнаа со негоиот автомобил кој не чини повеќе од 1.000 евра. Иглесиас според платите и објавата на шпанските медиуми сигурно заработил над осум милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…