Дома Фудбал Останато Фудбалерот на ЦСКА кој допингуван играше против Македонија Ѓ.П суспендиран на четири години

Фудбалерот на ЦСКА кој допингуван играше против Македонија Ѓ.П суспендиран на четири години


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Денеска УЕФА го суспендираше на четири години фудбалерот на ЦСКА Софија, Георги Јомов.

Јомов беше позитивен на допинг тест по натреварот против Македонија Ѓорче Петров во квалификациите за Конференциската лига изминатото лето.

За Дофија, Јомов играше во победата од 4:0 и по тој натпревар му беше направен допинг тест кој се покажа како позитивен.

Истрагата на УЕФА траеше до вчера, по што одлуката беше соопштена. Неговиот клуб најави дека ќе го искористи правото на жалба. Сепак, против него УЕФА има цврсти доказ и тешко дека казната ќе биде намалена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Oфицијално: Гави е „аматер“ и може бесплатно да замине на лето!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ На официјал…