Дома Фудбал Репрезентации Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на Европското првенство против Холандија.

Денес по трансферот од Букурешт во Амстердам репрезентативците го одработија и првиот тренинг. Натпреварот против Холандија го играме во понеделник од 18:00 часот.

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…